Menu

Blog MG1 w Piekarach Śląskich

Blog uczniów dla uczniów.

Pomoc zwierzakom czas zacząć!

mg1ps

Pies. Czy to istota, której nie należy się miłość? Jest podła, fałszywa i zbędna? Nie?  No właśnie. To dlaczego my, ludzie, nie potrafimy zadbać o psiaki, koty…? Nie chce nam się? Nie lubimy ich? A może mamy uraz, bo w dzieciństwie któryś z nich na nas naszczekał, drapnął pazurkami, poślinił buta? Błahe powody błahego człowieka.
Nie wiem czy słyszeliście o traktowaniu zwierząt w Chinach, Korei, Filipinach. Tam codziennie swój marny żywot kończy tysiące kotów czy psów. Akt bestialski, godny tylko „zepsutych” ludzi. Sami powiedzcie, czy obdzieranie skóry z wiszącego, żyjącego jeszcze psa na haku jest humanitarne? Dla lepszego efektu bicie drewnianym kijem. Czy pakowanie ich po 8 do jednej, małej klatki, gdzie pręty wbijają im się w ciało jest niezbędne? Nie zapominajmy, że wyładunek wygląda jak wygląda: rzut z ciężarówki na podłogę. Kopniak w pakiecie. Już nasza PP się lepiej o nasze paczki troszczy. Gotowanie na piecu wijących się i piszczących ciał w workach. ”Okładanie” ich wszystkim, co się pod rękę nawinie, by tylko się uspokoiły i w ciszy usmażyły do samego końca. A wtedy mięsko będzie najlepsze, a skóra szybko zejdzie. Sadyzm? Tak. Powód? Nie ma.
Najbardziej dobijające jest to, że takie traktowanie jest… pożądane. Wszystko dzieje się na oczach ludzi, nawet dzieci, ale nikt nie zareaguje, ba, nikt się nawet nie zdziwi, że coś jest nie tak. Jeszcze zaklaskają entuzjastycznie i poproszą o bis.
Ale tak jest w Chinach, to co Was to interesuje, spytacie. Hm… Rozejrzyjcie się. Ile lata bezpańskich psów po ulicach? Ktoś wyjdzie, wypuści, zapomni. A potem można spotkać szczątki na ulicach. Rozjechane. Ile psów nie dostaje jedzenia? Ile jest bitych, katowanych? Ile jest małych idiotów, którzy będą znęcać się nad kotem, a następnie zobaczymy to na youtube.com? Czy tak musi być?

FILM TYLKO DLA LUDZI O MOCNYCH NERWACH (+ petycja, dla wszystkich)

Uczennice naszego gimnazjum podejmują pracę ze Schroniskiem dla Bezpańskich Zwierząt w Bytomiu (strona internetowa), właśnie po to, by umniejszyć im cierpienia. By nie były głodne. Samotne. „Niczyje”.  Dlatego apeluję do Was, byście przynieśli jakieś artykułu i oddali je swojemu przewodniczącemu. Zbieramy:
- Środki do dezynfekcji (np. Domestos)
- Płyny do naczyń
- Płyny uniwersalnych do mycia
- Worki na śmieci i inne środków czystości
- Karmę dla psów:
a) puszki
b )suchy pokarm
c) puszki z jedzeniem dla szczeniaków
- Karmę dla kotów:
a) puszki
b) suchy pokarm
c) saszetki dla małych kociąt
- Żwirek dla kotów
- Koce, ręczniki, szmaty dla psiaków
- Artykuły spożywcze np.
a) ryż
b) kasza i inne suche produkty, które mozna podawać zwierzętom


Akcja dzieje się do 21 marca. Osoby kontaktowe: Martyna Grieger, Weronika Lisik, Monika Migdałek, Kasia Dudek (wszystkie z klasy ID) oraz Pani W. Węgrzyn. Zebrane rzeczy należy przynosić do Sali 25b.


"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies."


Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • Gość 89.107.158.*

  świetna i baaaardzo potrzebna akcja! :) - miejmy nadzieję, że i tym razem nasi Gimnazjaliści nie zawiodą ! :)

 • w.szkole

  dobitne słowa ... niestety odzwierciedlają polską rzeczywistość, gdzie pies czy kot to wciąż jeszcze, mimo iż jak to się często mówi członek rodziny, przedmiot, którym można pomiatać ...
  popieram poprzednika/poprzedniczkę! tez liczę na to, że Gimnazjaliści podchwycą akcję :)

 • Gość: [: ] *.dynamic.chello.pl

  Czy można także przynosić miski dla zwierząt?

 • Gość 89.107.158.*

  Tak, miski również można przynosić.

© Blog MG1 w Piekarach Śląskich
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci