Menu

Blog MG1 w Piekarach Śląskich

Blog uczniów dla uczniów.

Dzień Samorządności 2015

mg1ps

 

 

Coroczne Święto Wiosny wpisało się już na dobre w nasz szkolny kalendarz. Nowy SSU wraz z opiekunami spisali się na medal, przygotowując liczne atrakcje dla młodzieży (i nauczycieli :P). Wszyscy bawili się świetnie.

Jak zwykle zaczęło się od przekazania klucza do szkoły, abyśmy przez kilka godzin mogli się samorządzić :D Potem był pokaz talentów i chyba nikt nie był zaskoczony, że w MG1 takich nie brakuje! Przeważały talenty muzyczne - wszelakiego rodzaju gitary, śpiewy i inne pokazy muzyczne. Największe wrażenie na publiczności i jury zrobił występ dziewczyn z klasy 1a, które śpiewały acapella, wystukując jednocześnie rytm za pomocą kubeczków i klaskania.

P3239756

Z innych oryginalnych talentów był pokaz jojo, akrobacje na rowerze i żywe rebusy.

Potem rozeszliśmy się, aby porządzić ;) Największą popularnością cieszyła się jak co roku szkolna kawiarenka z pysznymi ciastami, mecz siatkówki uczniowie vs nauczyciele, szukanie skarbu, marsze na orientację, portale społecznościowe.

P3239783

Można było spróbować swych sił w turnieju gry "państwa-miasta", tworzeniu ozdób wielkanocnych techniką decoupage, układaniu puzzli oraz grach PlayStation.

P3239849

Tradycyjne odbyły się coroczne konkursy - Konkurs Ładnego Pisania oraz Konkurs Matematyczny (na zapamiętanie jak najwięcej cyfr po przecinku w liczbie Pi). Mistrz, a raczej Mistrzyni (bo to dziewczyna była) zapamiętała 200!!!

P3239836

W samo południe znowu spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie zostały podsumowane konkursy i wyłonieni zwycięzcy. Trzeba też było oddać klucz do szkoły ....

P3239906

Przyjemny dzień zakończył występ naszych idoli - zespołu White Glee oraz TMS.

P3239916

© Blog MG1 w Piekarach Śląskich
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci